BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

PRIDE čempionai - Kovotojų apybraiža.

Tiems, kurie tik labai neseniai pradėjo domėtis Mišriaisiais Kovos Menais tai bus geras susipažinimas su vienos iš garsiausių MMA organizacijų visame pasaulyje - PRIDE Fighting Championship. Na o tiems, kurie jau seniai susipažine su Mišriaisiais Kovos Menais tai pasitarnaus kaip kartojamasis kursas ir galėsite rasti šiek tiek informacijos, kurios galbūt dar nežinojote.

Lengvojo svorio kategorija

Čempionas: Takanori Gomi

Ūgis: 173cm
Svoris: 70kg
Gimimo data: 09.22.78
Stilius: Vreslingas, Boksas
Pravardė: “The Fireball Kid”
Statistika: 24-2-0
Asociacija: Kiguchi Dojo
Stiprybės: Galingos rankos, geras vreslingas
Žymios pergalės: Hayato Sakurai, Luiz Azeredo, Tatsuya Kawajiri, Jens Pulver, Rumina Sato
Pralaimėjimai: Joachim Hansen, BJ Penn
Įdomi info: Takanori buvo išmestas iš mokyklos.

Takanori Gomi yra dabartinis PRIDE lengvojo svorio kategorijos čempionas ir lengvojo svorio turnyrų čempionas. Per Shockwave 2005, PRIDE'as karūnavo jį kaip lengvojo svorio kategorijos čempioną, poto kai Gomi nugalėjo Hayato Sakurai turnyro finale, kuris prasidėjo rugsėjo mėnesį, PRIDE Bushido 9. Gomi yra dar nenugalėtas PRIDE'e ir yra laimėjas savo paskutines 10 kovų iš eilės. Takanori taip pat yra pirmasis Japonas PRIDE'o čempionas.

Gomi pradėjo savo profesionalę MMA karjerą spalio 27 dieną, SHOOTO turnyre 1998-aisiais metais ir jis taip pat kovojo Supermuštynėse ir Rumble on the Rock turnyruose. Gomi karaliavo kaip SHOOTO pusvidutinio svorio čempionas nuo 2001-ų iki 2003-ų, ko; Joachim Hansen ne nuemė jį nuo sosto. Jo sekančioje kovoje Gomi susitiko su BJ Penn turnyre Rumble on the Rock 4 ir jis dar kartą pralaimėjo. Po jo sėkmingo debiuto PRIDE Bushido 2, Gomi laimėjo 10 kovų ne karto niekam nepralaimėdamas. 2006-eji metai atrodo bus įdomus naujam lengvojo svorio kategorijos čempionui, kadangi jam greičiausiai teks kovoti su Yvel Edwards, Vitor Ribeiro, ir galbūt bus atsakomasis susitikimas su Joachim Hansen.

Pusvidutinio svorio kategorija

Čempionas: Dan Henderson

Ūgis: 185cm
Svoris: 83kg
Gimimo data: 08.24.70
Stilius: Vreslingas
Pravardė: “Hollywood
Statistika: 19-4-0
Asociacija: Team Quest
Stiprybės: Galinga dešinė ranka, puikūs vreslingo įgudžiai
Žymios pergalės: Carlos Newton, Renato Sobral, Renzo Gracie, Murilo Rua, Murilo Bustamante, Yuki Kondo, Antonio Rodrigo Nogueira
Pralaimėjimai: Wanderlei Silva, Ricardo Arona, Antonio Rodrigo Nogueira, Antonio Rogerio Nogueira

Dan Henderson yra dabartinis PRIDE pusvidutinio svorio kategorijos čempionas. Henderson'ą karunavo per Shockwave 2005, po kovos kurioje jis nugalėjo Murilo Bustamante. Priedo po jo debiutinės kovos PRIDE 12, jis taip pat yra buvęs UFC turnyrų čempionas ir RINGS veteranas. “Hollywood'as” yra Team Quest narys, garsios tuom, jog tai namai tokių žymių kovotojų kaip Matt Lindland ir buvęs UFC čempionas Randy Couture.

Henderson'as laimėjo savo pirmas devynias MMA kovas iš eilės, bet jo laimėjimus nutraukė susitikimas su tuo metu katik iškopusiu į PRIDE ringą Wanderlei Silva. Jis atsigavo po pralaimėjimo ir tapo pirmuoju kovotoju kuris kadanors yra nokautavęs Renzo Gracie. Jau atrodė, jog jis grįžo į savo pergalių kelią, bet tuojau pat pralaimėjo abi kovas Ricardo Aronai ir Antonio Rodrigo Nogueira. Po pralaimėjimo 2005-aisiais Antonio Rodrigo Nogueirai, Dan'ui patarė numesti svorio iki pusvidutinio svorio kategorijos ir dalyvauti šios svorio kategorijos turnyre. Savo kelyje į pergalę, “Hollywood'as” nugalėjo Ryo Chonan, Akihiro Gono ir Murilo Bustamante, po ko buvo karunuotas pusvidutinio svorio kategorijos čempionu.

Vidutinio svorio kategorija

Čempionas: Wanderlei Silva

Ūgis: 180cm
Svoris: 90kg
Gimimo data: 07.03.76
Stilius: Muai tai
Pravardė: “The Axe Murderer”
Statistika: 30-5-1
Ascociacija: Chute Box
Stiprybės: Galingos rankos, pavojingi kelenų smųgiai, geras smakras
Žymios pergalės: Hidehiko Yoshida, Yuki Kondo, Ricardo Arona, Quinton Jackson, Dan Henderson, Kazushi Sakuraba, Kazuhiro Nakamura
Pralaimėjimai: Artur Mariano, Vitor Belfort, Tito Ortiz, Mark Hunt, Ricardo Arona

Wanderlei Silva yra dabartinis PRIDE vidutinio svorio kategorijos čempionas ir 2003-ų metų vidutinio svorio Grand Prix čempionas. Dėl jo agresyvaus stiliaus, Silva buvo vienas iš labiausiai dominuojančiu kovotojų pastaraisiais metais. Wanderlejus Brazilijoje turi juodą Jiu-Jitsu diržą ir yra gerai žinomos ChuteBox Akademijos Brazilijoje narys.

Neskaitant to, kad Silva kovoja PRIDE ringe, jis taip pat yra IVC, Vale Tudo ir UFC veteranas. Savo prafesionalų MMA debiutą jis padarė kovoje su Dilson Filho, Brazilų Vale Tudo 6, kovoje kurią iki šios dienos Silva mini kaip pačią sunkiausią. Wanderlejus UFC debiutavo 1998-aisiais metais ir patyrė savo smarkiausią pralaimėjimą techniniu nokautu Vitor Belfort'ui, kovoje kurį tesėsi tik 44 sekundes. Wanderlejus atsigavo po pralaimėjimo visiškai nokautuodamas Tony Petarra per UFC 20 turnyrą, ir pralaimėjo Tito Ortiz teisėjų sprendimu savo paskutiniame UFC pasirodyme. Silva labai sėkmingai debiutavo PRIDE 7 turnyre nugalėdamas Carl Malenko. Nuo tada Wanderlejus laimėjo 20 kovų iš eilės ir tapo 2003-ujų metų PRIDE Grand Prix čempionu, nugalėdamas tokius kovotojus, kaip Kazushi Sakuraba, Dan Henderson, Yuki Kondo ir Quinton Jackson. Silvos laimėjimo serijos pasibaigė sunkiasvorio kovotojo Mark Hunt'o rankose SHOCKWAVE 2004 teisėjams nusprendus atiduotį pergalę Silvos priešininkui. Per PRIDE Final Conflict 2005 Wanderlejus patyrė savo pirmajį pralaimėjimą vidutinio svorio kategorijoje per visus penkerius metus, kuomet Ricardo Arona tapo nugalėtoju prieš ginantį Grand Prix čempiono titulą teisėjų sprendimu. Neseniai per Shockwave 2005 turnyrą, Wanderlei Silva atkeršijo Ricardo Aronai už praitą turnyrą laimėdamas prieš jį teisėjų sprendimu.

2006-ieji metai gali būti labai įtempti vidutinio svorio kategorijos čempionui. PRIDE ruošia atviro svorio kategorijos turnyrą ir Silva yra daugiau nei kviečiamas ten sudalyvauti. Taip pat, Wanderlei Silvai greičiausiai teks ginti savo čempiono titulą nuo Antonio Rogeiro Nogueira ir Alistair Overeem.

Sunkaus svorio kategorija

Čempionas: Fedor Emelianenko

Ūgis: 183cm
Svoris: 106kg

Gimimo data: 09.28.76

Stilius: Sambo

Pravardė: “The Last Emperor”

Stitistika: 23-1-0

Asociacija: Red Devil Sport Club

Stiprybės: Greitos galingos rankos, gera imtynių technika

Žymios pergalės: Mirko Filipovic, Renato Sobral, Ricardo Arona, Antonio Rodrigo Nogueira, Mark Coleman, Heath Herring, Gary Goodridge, Semmy Schilt

Pralaimėjimai: Tsuyoshi Kohsaka

Fiodoras Emelianenko yra dabartinis PRIDE sunkaus svorio kategorijos čempionas ir 2004-ų metų sunkaus svorio kategorijos Grand Prix čempionas. Jis taip pat yra buvęs RINGS absoliutus čempionas, 1997-ų metų Rusijos dziudo čempionas, 2002-ų metų pasaulio sambo čempionas ir 2005-ų metų pasaulio kovinio sambo čempionas. Red Devil Sport Club sporto klubo kovotojas dar nėra ragavęs pralaimėjimo skonio PRIDE'o ringe. Vienas geriausių visų laikų kovotojas yra įrodęs, kodėl būtent jis turėtu būtį MMA viršūnėje.

Fiodoras pradėjo savo MMA karjerą RINGS organizacijoje. Jo vienas vienintelis “pralaimėjimas” buvo per jo ketvirtą profesionalią kovą, kuomet jis kovojo su Tsuyoshi Kohsaka, pralaimėjimas už kurį jis vėliau atsiemė per PRIDE Bushido 6. Po to pralaimėjimo, Fiodoras laimėjo 20 kovų iš eilės. PRIDE'o ringe jis debiutavo per PRIDE 21 turnyrą, kuriame jis “padarė” gerokai už jį aukštesnį Semmy Schilt. Emelianenko rimtai priartėjo prie PRIDE sunkaus svorio kategorijos čempiono diržo kai nugalėjo pavojingą Antonio Rodrigo Nogueira. Final Conflict 2004 turnyre, Antonio Rodrigo Nogueira gavo remačą. Dėja, kovą buvo paskelbta neįvykusi. Po šio įvykio PRIDE iškart perkelė šių dviejų kovotojų mačą į Shockwave 2004 turnyrą, kad sužinoti, kuris iš jų vertas Grand Prix čempiono vardo. Fiodoras atėjo ir vėl nugalėjo Nogueira, šįkart vienbalsiu teisėjų sprendimu. Per Final Conflict 2005, Fiodoras Emelianenko įrodė kodėl jis yra geriausias kovotojas pasaulyje, kuomet nugalėjo galiūną Mirko “CroCop” Filipovičių, kovoje, kurį buvo vieną iš labiausiai laukiamu visoje MMA istorijoje.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą