BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

PRIDE Total Elimination Absolute 2006 - Analizės.


Turnyro data: 05.05.06

Kovos:

Roman Zentsov vs. Gilbert Yvel (ne turnyrinė kova)
Alistair Overeem vs. Fabricio Werdum
Mark Hunt vs. Tsuyoshi Kohsaka
Josh Barnett vs. Aleksander Emelianenko
Kazuyuki Fujita vs. James Thompson
Mirko Filipovic vs. Ikuhisa Minowa
Antonio Rodrigo Nogueira vs. Zuluzinho
Hidehiko Yoshida vs. Yousuke Nishijima


Roman Zentsov (11-10) vs. Gilbert Yvel (27-10-1)

Roman Zentsov yra dabartinio PRIDE sunkaus svorio čempiono Fedor Emelianenko komandos draugas. Per visą savo karjerą jis yra kovojęs 2Hot2Handle ir M-1 turnyruose. Per savo PRIDE debiutą Final Conflict 2005 turnyre jis pralaimėjo Fabricio Werdum skausmingu veiksmu. O visai neseniai per PRIDE 31, Roman Zentsov nustebino daugelį fanų nokautuodamas Pedro Rizzo iš pirmo kairės rankos smūgio. Gilbert Yvel yra PRIDE veteranas, o taip pat Golden Glory klubo dalis, kurios sudetyje taip pat yra ir Alistair Overeem. Per savo karjerą jam teko kautis su aukščiausiojo lygio kovotojais, jis yra laimėjas prieš tokius grandus kaip Gary Goodridge, Tsuyoshi Kohsaka, Valentijn Overeem. Per jo paskutinį pasirodymą PRIDE jis skausmingu veiksmu pralaimėjo Ikuhisa Minowa. Šis mačas bus ne turnyrinė kova.

Aš nelabai suprantu, kodėl DSE duodą dar vieną šansą Yvel kovoti PRIDE, jis per savo kovas surinko tik vieną laimėjimą, šešis pralaimėjimus ir vieną neįvykusią kovą. Didelis klausimas iškyla ir dėl to, kaip Gilbert dabar leidžiama kovoti po to, kai jis buvo diskvalifikuotas per Fight Festival 12 turnyrą už tai, kad nokautavo referį. Gilbert Yvel buvo gavęs puikias progas kovoti, bet jam nelabai sekėsi laimėti prieš tuos savo priešininkus. Nors jis yra mirtinas stovėsenoje, 22 kovas jis laimėjo nokautais arba techniniais nokautais, už tai gavo pravardę „Uraganas“ („The Hurricane“). Tačiau, jo didžioji silpnybė yra parteris. Atvira šnekant, seniau Yvel inkštė dėl to, kad jo priešininkai nenori kautis su juo stovėsenoje. Jam reiktu pristabdyti savo kaprizus ir šiek tiek (netgi ne šiek tiek, o daug!) patobulinti savo parterio įgudžius. Zentsov šiuo metu ateina su didžiausia pergale per visą savo karjerą prieš Pedro Rizzo. Roman turi stiprias rankas ir solidų imtynių pagrindą. Iš jo praeities galima spręsti, kad Roman labiau patinka parteris. Aišku Gilbert daugiau nei šeip galintis apsiginti nuo rankos laužimo, tačiau aš abejoju ar jis duos daug laužimo progų savo priešininkui. Zentsov pasielgtu labai neprotingai per ilgai kovodamas stovėsenoje. Greičiausiai jis bandys parsigriauti Gilbert į parterį per pirmą pasitaikiusią progą, o ten išbandyti ant jo savo imtynių techniką bei, Fedor Emelianenko mėgiamus, smūgius iš viršaus į apačią. Po dviejų grumtynių raundų referis sustabdys kovą ir Fedor eilinį kartą įeis į ringą, kad pasveikinti savo komandos draugą.

Roman Zentsov TKO Gilbert Yvel (2 raundas)

 
Alistair Overeem (23-6) vs. Fabricio Werdum (7-1-1)

Alistair Overeem yra klubo Golden Glory kikboksininkas, jis yra laimėjas prieš tokius kovotojus kaip Vitor Belfort ir Igor Vovchanchyn. „Visagriaunantis“ įrodė, kad jis vertas būti sunkiasvorių divizijoje, nugalėdamas vieną iš PRIDE top10 kovotojų Sergej Kharitonov per PRIDE 31 turnyrą. Fabricio Werdum gerai žinomas kaip Mirko „Cro Cop“ Filipovič Braziliško Džiu-džitsu treneris. Jo statistika PRIDE yra 3-1 ir dabar jis ateina iš paskutinės laimėtos kovos prieš ADCC čempioną Jon Olav Einemo per PRIDE 31 turnyrą.

Abu šie kovotojai yra stiprus fiziškai. Per savo kelias paskutiniasias kovos, Werdum įrodė, jog jis neblogai moka smūgiuoti rankomis. Tačiau, jokios treniruotės visame pasaulyje nesustabdys Overeem geriau smūgiuoti stovėsenoje. Kada Werdum kovojo prieš Sergej Kharitonov, buvo akivaizdu, jog jis sunkiai gali atsilaikyti prieš rusą kovodamas stovėsenoje, todėl kituose raunduose vis bandė parsigriauti jį į parterį. Puiki Overeem smūgių technika (geresnė net už Kharitonov) nėra vienintelis ginklas iš jo arsenalo – jis dar turi kelius. Praeityje Overeem turėjo kažkokiu problemų su užsigrūdinimu. Iš dalies tam priežastis gali būti priverstinis svorio metimas tam, kad būti vidutinio svorio kategorijoje. Taip pat, kaip ir PRIDE 31, aš nemanau, kad Overeem numes svorio.

Overeem yra žymiai geresnis imtyninikas nei daugelis mano. Nors jis ir pralaimėjo kovą prieš Antonio Rodrigo Nogueira, tačiau jis atsilaikė tris raundus prieš BJJ kovotoją, kuris, mano manymu yra geresnis imtynininkas MMA nei Werdum. Iki šioliai dar niekas nesugebėjo nugalėti Overeem skausmingu veiksmu per visą jo karjerą, ir aš tikrai nemanau, jog Werdum bus tas pirmasis, kuris tai padarys. Tai bus idomi kova ir aš manau, jog agresyvumas bus lemiamas faktorius dėl pergalės. Alistair persekios, sieks Fabricio stovėsenoje ir mes greičiausiai pamatysime daug klinčų iš abiejų kovotojų pusės. O pabaigoje – Alistair Overeem turės teisėjų palankumą.

Alistair Overeem teisėjų sprendimu Fabricio Werdum

 
Mark Hunt (4-1) vs. Tsuyoshi Kohsaka (19-10-1)

Mark Hunt yra buvęs K-1 Grand Prix čempionas, kuris MMA debiutavo per PRIDE Critical Countdown 2004 turnyrą, pralaimėdamas prieš Hidehiko Yoshida. Nuo tada jis iš eilės laimėjo visas keturias kovas, kuriose kovojo toli gražu ne silpnais kovotojais – Dan Bobish, Wanderlei Silva (tai buvo pirmasis pralaimėjimas PRIDE) ir Mirko „Cro Cop“, o per PRIDE 31 Hunt nugalėjo debiutuojantį Yousuke Nishijima techniniu nokautu. Tsuyoshi Kohsaka yra buvęs RINGS ir UFC veteranas, o taip pat buvęs „King of Pancrase“. „TK“ yra vienintelis kovotojas, kuris yra nugalėjes Fedor Emelianenko kovoje, kuri baigėsi dėl prakirsto Fedor antakio. Per PRIDE 31 turnyrą Kohsaka sugebėjo sutramdyti Brazilian Top Team lyderį Mario Sperry. Tsuyoshi Kohsaka pareiškė, jog nesvarbu pasibaigs ši kova jam pergale ar pralaimėjimu, jis vistiek atsistatydins po šio turnyro.

Hunt yra greičiausiai geriausias smūgiuotojas visoje sunkiasvorių divizijoje ir neabejotinai turi geriausią smakrą visame MMA. Aš tikiuosi, jog Kohsaka sugebės sustabdyti Hunt savo atakomis. Pagrindinė Kohsaka stiprybė slypi jo imtynių technikoje, ypač mokėjima puikiai apsiginti parteryje. Jeigu „TK“ sugebės anksti parversti kovą į parterį, Hunt gali atsidurti bėdoje. Mano manymu Kohsaka imtynių technika yra geresnė nei Hidehiko Yoshida. „TK“ atrodė labai gerai per savo laimėjimą prieš Mario Sperry. Taigi, geras priešininkas-imtyninkas gali būti Hunt Achilo kulnu, bet man atrodo, kad dalykas, kuris padės Mark laimėti yra laikas. Jeigu ši kova vyktu per patį Kohsaka žydėjimą, aš neabejotinai išsirinkčiau „TK“ kaip šios kovos nugalėtoją ir nepabijočiau pastatyti visų pinigų ant jo. Tsuyoshi Kohsaka yra dziudistas ir Mark Hunt pargriovimas ant žemės iš klinčo jam neturėtu sukelti didelių problemų. Nors… dabar Kohsaka refleksai jau nebetokie kaip ankščiau ir aš nujaučiu, kad šį kartą jam teks nemažai paprakaituoti, kad parsigriauti stipresnį Hunt. Aš tikiuosi, kad ta gera smūgių technika per kovą su Mario Sperry nesuklaidins Tsuyoshi ir jis nepamanys, jog lygiai taip pat jis gali apsikeisti smūgiais ir su Mark. „Atominio užpakalio metimo“ išradėjas gerokai aptalžys Kohsaka ir jau antrame raunde savo smūgiais pribaigs veteraną. Atsistatydins „TK“ kaip išdidus kovotojas ir toliau bus svarbi figūra MMA pasaulyje.

Mark Hunt TKO Tsuyoshi Kohsaka (2 raundas)

 
Josh Barnett (16-3) vs. Aleksander Emelianenko (8-1)

Josh Barnett yra buvęs UFC sunkaus svorio kategorijos čempionas ir buvęs King of Pancrase. Jam buvo teke imtyniauti naujoje Japonijos profesionalių imtynių organizacijoje, bet dabar jis susikoncentraves savo MMA karjerai. Per PRIDE 31 turnyrą jis skausmingu veiksmu laimėjo prieš buvusi treniruočių partnerį Kazuhiro Nakamura. Aleksander Emelianenko yra jaunesnysis dabartinio PRIDE sunkaus svorio kategorijos čempiono Fedor Emelianenko brolis. Kaip ir jo patyręs brolis, Aleksander taip pat yra sambo specialistas ir du kartus yra tapęs pasaulio sambo čempionu. Per PRIDE Shockwave 2005 jis skausmingu veiksmu nugalėjo Olimpinio Aukso dziudistą Pawel Nastula.

Aš labai laukiu šios kovos ir džiaugiuosi, jog DSE sugebėjo padaryti taip, kad ji įvyktu. Aleksander atrodė prastas per savo kovą prieš Nastula, turbūt dėl to jis ir buvo kelis kartus pakliuvęs į pavojingą situaciją dėl rankos užlaužimo. Nors jis ir atrodė esąs labai geros formos, po kovos buvo labai užsudęs. Turbūt Aleksander per nelyg stipriai stengėsi anksti „išjungti“ Nastula savo atakomis. Bus labai idomu pažiurėti ar jis sugebės atlaikyti pastovų Barnett spaudimą per pilnus tris raundus. Emelianenko dar nė karto nekovojo sekančius du raundus per ištisą savo profesionalaus kovotojo karjerą, taigi, tai turėti būti neblogas išbandymas jam. Netgi jei ir Barnett ne visada atrodo esąntis geriausioje fizinėje formoje, jis visuomet išlaiko discipliną ir gebėjimą kovoti per ištisas kovas.

Aleksander yra puikus smūgiuotojas ir mano manymu jis turi sunkesnes rankas nei jo brolis Fedor Emelianenko arba Mirko Filipovič. Abu kovotojai įrodė, kad turi gerus smakrus. Na o Barnett yra reali galimybė užslopinti Emelianenko smūgius savo klinčais arba nesuskaičiuojamais kelėnų smūgiais. Abu kovotojai tiesiog puikiai tvarkosi parteryje ir taip pat puikiai nusimano imtynių technikoje. Josh Barnett bus labiausiai patyręs imtynininkas, kuri Aleksander Emelianenko teks sutikti ringe, bet aš įsitikinęs, kad jis bus pasiruošęs viskam, ką jam pasiūlys Josh Barnett. Tikiuosi Aleksander padirbėjo dėl savo ištvermės ir klinčo ginybos. Ši pergalė Emelianenko perkeltu į top10 kovotojų sąrašą, o Barnett laimėdamas vienu žingsniu priartėtu prie titulinės kovos. Po trijų maždaug apyligių raundu, jaučiu, jog Aleksander Emelianenko laimės kovą teisėjų sprendimu.

Aleksander Emelianenko teisėjų sprendimu Josh Barnett

 
Kazuyuki Fujita (12-4) vs. James Thompson (12-2)

Kazuyuki imtyniavo naujojoje Japonijos profesionalių imtynių organizacijoje. MMA pirmą kartą jis pasirodė per pirmajį PRIDE Grand Prix turnyrą 2000-aisiais metais. „Geležinė galva“ (smagi pravardė, ar ne?) sėkmingai debiutavo ir apstublino daugybę fanų sugebėdamas suteikti buvusiam UFC sunkaus svorio kategorijos čempionui Mark Kerr pirmajį jo profesionalų pralaimėjimą. Per PRIDE 26 turnyrą PRIDE sunkiasvoris čempionas Fedor Emelianenko „suvalgė“ neblogą Fujita dešinės rankos kalbį, kuris jį apsvaigino ir privertė pasviruoti. Fujita nelaimėi jam nepavyko pribaigti čempiono ir už tai jis buvo nugalėtas smaugimo veiksmu. Po daugelio pasirodymų PRIDE, Kazuyuki perėjo į K-1. Per K-1 Premium Dynamite 2004 turnyrą, Fujita nokautavo aukštai vertinamą Olimpinio aukso imtynininką Karam Ibrahim. James Thompson yra „Ultimate Combat“ veteranas ir jau keturis kartus yra pasirodęs PRIDE ringe. Per PRIDE Shockwave 2005 Thompson savo smūgiais sustabdė Paul Cesar Silva. Thompson nori įrodyti, jog jis yra teisėtas pretendentas į PRIDE sunkaus svorio kategorijos čempiono diržą.

Tai yra puiki suderinimo kovą Fujita sugrįžimui. Į ringą Thompson ateina beveik su niekuo, išskyrus ūgį ir gyvulišką jėgą. Jis nugalėjo silpnus pasipriešinimus, bet buvo sustabdytas, kai susitiko su įtikinamu priešininku. Bet dėl vieno dalyko aš ji tikrai pagirsiu – jis ištiesų ateina kovoti. Thompson nesugebės sutrukdyti Japonų imtynininkui parversti jį ant žemės ir aš abejoju ar jis sugebės nokautuoti Fujita. Thompson vėl galėtu kažką kaltint po gongo, kaip jis mėgsta daryti, bet jis gali turėti problemu su tuo, kaip atsikelti nuo žemės po Fujita parsigriaus jį į parterį ir parodys šiek tiek smūgių technikos iš viršaus. Pas Fujita yra vienas dalykas, kurio žmonės dažniausiai nepastebi, tai jo dešinės rankos kablys. Jis gali ne tik gerai imtyniauti, bet taip pat sugeba išleisti gerą smūgį. Neatrodo, kad Thompson turėtu labai gerą smakrą, todėl švarus Fujita smūgis iš dešinės galėtu parblokšti jį ant žemės, kaip tai padarė Aleksander Emelianenko. Kadangi ringe Fujita nekovojo jau nuo 2004-ųjų metų, tai visai galėtu pakenkti jam. Tačiau jis palaikė savo formą imtyniaudamas profesionaliuose varžybuose, taigi jis turėtu būti pasiruošęs šiai kovai. Kazuyuki Fujita pribaigs James Thompson pačiame pirmame raunde. Ir Thompson turės grįžti atgal prie braižymo lentos… ir gal būt pažiurėti dar DVD.

Kazuyuki Fujita TKO James Thompson (1 raundas)

 
Mirko Filipovic (17-4-2) vs. Ikuhisa Minowa (32-23-8)

Pagaliau… Mirko „Cro Cop“ Filipovič yra PRIDE veteranas ir buvęs K-1 kikboksininkas. Daugelio vertinamas jis šiuo metu stovi tarp trejetuko geriausių sunkiasvorių MMA kovotojų šiandiena, Mirko yra mirtinas puolėjas ir yra nokautavęs daugelį varžovų savo žymiuoju aukštu kairės kojos spyrių. 2005-aisiais metais Mirko pasirodė rezultatu 3-2, tas kelias kovas pralaimėdamas teisėjų sprendimu prieš dabartinį PRIDE sunkaus svorio kategorijos čempioną Fedor Emelianenko ir gerai žinomą buvusį K-1 priešininką Mark Hunt. Dabar Mirko ruošiasi grįžti atgal į trasą ir kovoti dėl Grand Prix čempiono titulo. Ikuhisa „Pankas“ Minowa yra Pancrase ir PRIDE veteranas. Visai neseniai jis užsitarnavo pergalę techniniu nokautu prieš Paulo Cesar Silva per Bushido 10 turnyrą. Dėl savo didelio pasiryžimo nukauti bet ką, Minowa yra labai populiarus tarp Japonijos gerbėjų.

Po labai užimtų 2005-ųjų metų, naujuosius Mirko pradeda regis nesunkiu pirmuoju raundu. Aš nelabai suprantu, kodėl DSE pastatė Mirko prieš Ikuhisa, bet tai vistiek turėtu būti labai idomu kova. Minowa mėgstamiausias kelias laimėti yra pėdos ar kulkšnies laužimas, tad tikiuosi, jog Mirko padirbėjo dėl gynybos parteryje. Mirko šiuo metu tik pagyjo nuo kojos traumos, gerai būtu jeigu Minowa demaskuotu šį Mirko silpnumą, gal būt tuomet kova būtu dar idomesnė. Jeigu Ikuhisa Minowa suras kelią kaip nugalėti „Cro Cop“, tuomet tai taps vienu didžiausių nusivilimų per MMA istoriją. Tačiau, taip tikrai neatsitiks. Mirko turėtu išlaikyti kovą stovėsenoje ir išventi visų Minowa ketinimų užlaužimams savo įžymiaisias išsisukimais ir kontratakomis. O kuomet Ikuhisa mažiausiai to tikėsis, didžiulis medžio kamienas panašus į Mirko kairę koją nusileis ant jo galvos šono atjungdamas jam pasąmonę. Gal Minowa reiktu atsinešti su savimi amuletą sėkmei?

Mirko Filipovič KO Ikuhisa Minowa (1 raundas)


Antonio Rodrigo Nogueira (26-3-1) vs. Zuluzinho (2-1)

Antonio Rodrigo Nogueira yra buvęs PRIDE sunkaus svorio kategorijos čempionas – titulas kurį jis išlaikė iki tol kai iš jo jį atemė Fedor Emelianenko per PRIDE 25 turnyrą. Šiandiena Nogueira laikomas geriausiu sunkiasvoriu imtynininku visame MMA ir dažnai yra išrenkamas į trejetuką geriausių sunkiasvorių kovotojų visame pasaulyje. Zuluzinho yra mifiškai išgarsėjusio kovotojo Rei Zulu sūnus. Prieš debiutuodamas PRIDE 30, Zulu buvo laimėjas 37 kovas ir visas nokautais. Per PRIDE Shockwave 2005 turnyrą Fedor Emelianenko sustabdė Zulu vos per 26 sekundes. Tai buvo ne titulinė kova.

Na ir dar, Zulu turi violetinį diržą BJJ. Dabar kai jau viskas pasakyta… Nogueira rankos laužimu!

Antonio Rodrigo Nogueira skausmingu veiksmu Zuluzinho (1 raundas)


Hidehiko Yoshida (6-3-1) vs. Yousuke Nishijima (0-1)

Hidehiko Yoshida yra dziudo Olimpinio aukso medalininkas ir PRIDE veteranas. Tituluojamas populiariausiu kovotoju Japonijoje, Yoshida teko susidurti su dideliais pasipriešinimais savo karjeroje. Per PRIDE Shockwave 2005 turnyrą jis skausmingu veiksmu nugalėjo savo draugą dziudistą ir profesionalų imtynininką Naoya Ogawa. Yousuke Nishijima yra buvęs bokso čempionas, kuris antrą kartą pasirodys PRIDE ringe. Per PRIDE 31 turnyrą jis parodė daug drasos ir dvasios pralaimėdamas Mark Hunt, bet už tai laimėdamas daugelio fanų ir kritikų akivaizdoje.

Aš nemanau, jog Nishijima nusipelnė pasirodymo tokiame turnyre (bent jau kolkas) ir manau daugelis sutiks su manimi. Tačiau ši kova buvo Japonų PRIDE gerbėjų prašymas ir jie bus tie, kurie pirks bilietus į šį renginį. Man nesvarbu kokiomis treniruotėmis užsiiminėja Nishijima, jo imtynių technika smarkiai išblėsta palygininat su Yoshida. Tai bus tik laiko klausimas iki tol, kol Yoshida parsivers savo priešininką į parterį ir padarys kokį nors laužimą. Man patinka Nishijima, jis turi daug dvasios ir puikų požiūrį. Tačiau dvasia jis laimės vėl gi tik gerbėjų akivaizdoje, ne pačioje kovoje.

Nishijima kreipėsi į DSE su prašymu leisti šioje kovoje užsidėti reguliarias bokso pirštines ir DSE sutiko su jo prašymu. Aš nelabai suprantu ką Nishijima tuom pasieks, kadangi pirštinės maišys jam kovoti parteryje, o ir taip pat atsilaikyti prieš Yoshida sugriebimus.

Hidehiko Yoshida skausmingu veiksmu Yousuke Nishijima (1 raundas)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. Hi, you have a great website. If you want to Get Unlimited Supply Of High PR Backlinks And Laser Targeted Traffic From Major Bookmarking Sites… All Done In Minutes On Autopilot! Check out http://bookmarkingdemonx.com/

Rašyti komentarą